Darebáci

Autor: Karol Hanus | 12.12.2011 o 16:05 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  362x

Spoznal  ju, možno hovoriť o náhode. Nik by nepovedal, že raz o nej bude písať. Spoznala ho, možno hovoriť o náhode. Nikdy by jej nenapalo, že raz bude o nej písať. Čas plynul, oni dvaja s ním, no každý osve, aj keď myšlienkami  bol s ňou.

 

Čas plynul, oni dvaja s ním, no každý osve, aj keď myšliekami bola s ním. Možno ich cítili, možno len dúfali, že ten druhý snáď myslí práve na neho, na ňu. Ale ona to vedela, vždy jej to povedal. Darebáčka. Možno ich cítili, možno len dúfali, že ten druhý snáď myslí práve na ňu, na neho. Ale on to vedel, vždy to vycítil. Darebák.

Zaľúbil sa. Svoje pocity pred ňou netajil. Či sa zaľúbila aj ona, to doteraz nevie. Preňho to však niečo znamenalo. Zaujala ho žena, pri ktorej nemyslí hneď na to, na čo myslí muž, keď zbadá niekoho, kto zodpovedá jeho sexuálnym kritériam. On mal chuť spoznávať túto záhadnú a svojim spôsobom výnimočnú darebáčku, tráviť s ňou čas, odhaliť jej silné stránky a nedostatky, naučiť sa naspamäť jej ladné krivky a odtienky v hlasoch pri rozličných situáciach. Poznať jej pohľady, jej úsmevy, nálady, emócie. A vedieť jej vždy vyčariť úsmev na tvári.

Túžby, tie ich naplňovali. Ona túži byť slobodná, v realite to tak necíti. On túži byť slobodný, v realite sa tak necíti. Spájajú ich problémy a túžba bytia spolu. Táto túžba je však tiež príliš slabá na to, aby sa premenila na skutočnosť. Nie. Túžba nie je slabá. On je slabý. Ona je slabá. A možno sú len leniví. Možno veria jeden v druhého, že spraví práve on, práve ona ten prvý krok. Nie je to o odvahe. Len v živote to tak býva, keď sa človek na niečo odhodlá, zistí, že už je neskoro. Možno sa im lenivosť vypomstí a on si uvedomí, ona si uvedomí, až keď zistia, že ako sa ich cesty spájali, tak sa teraz odkláňajú, že na prvé kroky už je neskoro. Spoznali sa, možno hovoriť o náhode. Nik by nepovedal, že raz sa bude o nich písať. Darebáci...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?